Tri dana Alzheimer Caféa - Dani otvorenih vrata HUAB-a

Četvrtak, 29. svibnja 2014.

Od 5. do 7. lipnja 2014. održat će se Dani otvorenih vrata naše Udruge čime se pridružujemo inicijativi Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske – zajedničkom održavanju Dana otvorenih vrata udruga 2014 (DOVU). Ta događanja zamijenit će redoviti Alzheimer Café naše Udruge koji se trebao održati u srijedu 4. lipnja.

Naša Udruga odazvala se je pozivu Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske te će sudjelovati u Danima otvorenih vrata udruga 2014. od 5. do 7. lipnja ove godine. Cilj je ove akcije građanima i široj javnosti približiti programe i projekte od interesa za opće dobro koje provode udruge u Hrvatskoj.

U tom razdoblju u prostorijama Hrvatske udruge za Alzheimerovu bolest u Vlaškoj 24 u Zagrebu održat će se Alzheimer Caféi svakoga dana od 13 do 18 sati, na kojima će se predstaviti aktivnosti i projekti Udruge te održati predavanja i projekcije filmova s tematikom Alzheimerove bolesti.  

Cilj nam je tijekom Dana otvorenih vrata naše Udruge građane upoznati posebice s promjenama u svakodnevnom ponašanju koje mogu upućivati na Alzheimerovu bolest te o našim aktivnostima od kojih je najznačajniji  rad Savjetovališta za članove obitelji oboljelih, te Grupe za samopomoć i edukacije obitelji i njegovatelja, odnosno laika i profesionalaca.

Program:

5.06.2014., četvrtak:

Od 14 – 16 sati otvorena vrata građanima, upoznavanje s radom Udruge i Savjetovališta za članove obitelji oboljelih od Alzheimerove bolesti

Od 16 – 17 sati predavanje „Alzheimerova bolest ne događa se samo drugima“,  prof. dr. sc. Ninoslav Mimica, predsjednik Udruge

Od 17 – 18 sati projekcija filma „Bolje mislim kada slikam“

Nakon toga razgovor i druženje s članovima Udruge

6.06.2014., petak:

Od 14 – 16 sati otvorena vrata građanima, upoznavanje s radom Udruge i Savjetovališta za članove obitelji oboljelih od Alzheimerove bolesti

Od 16 – 16,30 sati projekcija filma „U tišini“ o svakodnevnom životu s oboljelim od Alzheimerove bolest

Od 16,30 – 17,15 sati predavanje „Živjeti i brinuti se o oboljelom od Alzheimerove bolesti“ Mira Dajčić, bacc. physioth., potpredsjednica Udruge i voditeljica Savjetovališta za članove obitelji oboljelih

Od 17,15 – 18 sati prezentacija rada Savjetovališta za članove obitelji oboljelih i Grupe za samopomoć te razgovor i druženje s članovima Udruge

7.06.2014., subota:

 Od 12 – 14 sati projekcija filma „Iris“.

 

Više o Danima otvorenih vrata udruga možete pronaći na internetskoj stranici www.daniudruga.hr te na adresi Facebooka: www.facebook.com/DaniUdruga
Kategorija: Novosti

Vaša mišljenja i komentari

Napišite odgovor(Vaša e-adresa neće biti javno prikazana.)